Oto jak wielka jest siła słowa: tam gdzie go zabraknie, znika świat (Olga Tokarczuk)

Odwiedź także 

 

NAsz e-mail

  • p.dalej@o2.pl

 

Czytamy i polecamy

,,Rozmowy z katem"- Kazimierz Moczarski

Marta_1R 2017-05-04
Przez 9 miesięcy w jednej celi więziennej przebywali: Kazimierz Moczarski, bohater Armii Krajowej, i generał SS Jürgen Stroop, kat warszawskiego getta. Polski żołnierz szedł nieugięcie za historią życia ludobójcy hitlerowskiego. Moim zdaniem przed przeczytaniem tej książki warto byłoby zapoznać się z życiorysem K. Moczarskiego, by lepiej zrozumieć i wczuć się z niesamowitą, pełną grozy, rewelacyjną literaturą faktu. Uważam, że każdy powinien sięgnąć po tą książkę, ponieważ historia, która jest w niej zawarta naprawdę wciąga i otwiera oczy na historię nas- Polaków, zachowania getto. Każdemu zarówno Polakom jak i Żydom oraz Niemcom polecam tą książkę.

Re:,,Rozmowy z katem"- Kazimierz Moczarski

Iza 2e 2017-05-29
Bardzo zachęciła mnie Twoja recenzja do sięgnięcia po tę książkę. :)

Wolfgang Bauer "Przez morze"

Mati 4i1 2017-04-25
Reportaż opisujący zmagania i trudności jakie napotykają syryjscy uchodźcy na drodze do Europy. Ciągle oszustwa, strach przed napaścią. To tylko niektóre z problemów współczesnego uchodźcy. Czy warto ją przeczytać? Są za i przeciw. Polecam i przeciwnikom i zwolennikom uchodźców.

,,Bracia Karamazow" F. Dostojewski

Sylwiak 2017-04-21
Powieść jest o tytułowych trzech braciach- Dymitrze, Aloszy i Iwanie oraz ich ojcu. Opisywane są ich losy głównie naznaczone sporami o np.pieniądze , kobiety. Czytając ta książkę ma się wrażenie , że jest się świadkiem jakiejś brazylijskiej telenoweli, jednak książka na w sobie coś takiego co nie pozwala się oderwać od niej.

Thomas Hardy ,, Tessa d'Uberville"

Ania W 2017-04-21
Główna bohaterka jako młoda dziewczyna żyje w świecie, które jej nie rozpieszcza. Przeżyła śmierć własnego dziecka i dokonała zabójstwa z miłości. Książka napisana dla kobiet, którą czyta się bardzo szybko, interesująca i wciągająca.

Thomas Hardy ,,Więzy miłości. Juda Nieznany"

Karolina 2017-04-21
Bohaterowie owej historii to tytułowy Juda - człowiek żądny wiedzy i pragnący rozwijać się duchowo wbrew przeciwnościom, jakie stawia mu jego niska pozycja społeczna, oraz Sue — nauczycielka, kobieta wykształcona, mająca plany i zamierzenia, różniąca się od swoich rówieśnic tym, że ciasno jej wśród przyjętych konwenansów., którą poślubił pospiesznie i bez miłości. Po wielu przejściach młodzi decydują się na wspólne życie, lecz nie pobierają się, bo, choć w obliczu prawa rozwiedzeni, czują, że ślubowali komuś innemu. Taki jest początek ich wspólnej drogi - drogi prowadzącej do tragedii...

Bram Stoker "Dracula"

Kacper.K 4E 2017-04-21
Akcja rozpoczyna się jak młody prawnik Johnatan Harker na prośbę swego profesora Petera Hawkinsa przybywa do Transylwanii na spotkanie z Hrabią Draculą w sprawie zakupu ziemi. W nie długim czasie bohater odkrywa, że Hrabia ma większe plany co do swoich celów. Książka jest napisana w formie dziennika. Każdy bohater opisuje swoje przeżycia i emocje, co sprawia że można bardziej się wczuć w sytuację i przeżywać to samo co bohater. Autor pokazuje klasyczną walkę dobra ze złem. Ukazując przy tym odwagę ludzi podczas walki z silniejszą istotą. Książkę bardzo szybko się czyta. Polecam ją serdecznie.

Piotr C. "Brud"

Dmochowska 4e 2017-04-21
Bloger oraz autor dwóch powieści, ukrywający się pod pseudonimem Piotr C. napisał 3 książkę pod tytułem "Brud", w której opisuje szarą oraz smutną, ale prawdziwą rzeczywistość ludzkiego życia w dzisiejszych czasach. Książką „Brud” jest bardzo sprawnie, wręcz z brawurą, napisana o tym, że każdy ma swoje brudy, sekrety, grzechy i grzeszki. Przedstawia życie jako forma egzystencji, życie sprowadzające się do konsumpcji, życie pozbawione życia. Seks, małżeństwo, przyjaźń, szacunek, godność wszystko to jest wypaczone. Książka jest warta przeczytania !!!

Wichrowe Wzgórza

JustynaD1_4e 2017-04-21
Wichrowe Wzgórza przybywa nowy dzierżawca Drozdowego Gniazda. Szaleje wichura, pada deszcz. Prosi o nocleg, dostaje stary, opuszczony pokój z dużymi oknami. Kobieta przestrzega go, aby nie kładł świeczki na parapecie. Mężczyzna ignoruje ostrzeżenie i zapada w sen. Budzi go dźwięk tłuczonego szkła. Wybiega przerażony z pokoju. Mówi coś o duchu. Nagle cofamy się o 30 lat wstecz. Widzimy starca powracającego z tułaczki. Przyprowadza małego chłopca, biednego Cygana znalezionego gdzieś na ulicach miasta. Nazywają go Heathcliff. Kathy córka akceptuje nowego brata, lecz Hindley zaczyna być zazdrosnym. Po kilku latach Kathy i Heathcliff zakochują się w sobie. Książkę czyta się bardzo szybko, polecam ją wszystkim! :))

Wehikuł czasu - Herbert George Well

Kinga 4E 2017-04-21
Wehikul czasu - krótka książka napisana prostym językiem. Główny bohater podróżnik po skonstruowaniu wehikułu zaczyna podróżować i opowiada dla najbliższych co tam widział.
Wpisy: 31 - 40 z 335
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>
W polu "Nazwisko" możecie wpisać swój nick. W "temat" wpiszczie nazwę książkia w kometarzach dlaczego warto ją przeczytać.