Oto jak wielka jest siła słowa: tam gdzie go zabraknie, znika świat (Olga Tokarczuk)

Odwiedź także 

 

NAsz e-mail

  • p.dalej@o2.pl

 

Czytamy i polecamy

,,Lista marzeń'' Lori Nelson Spielman

Ania 2E 2017-06-07
Jest to opowieść o Brett, kobiecie, która myślała, że ma szczęśliee życie do czasu kiedy nie zaczęła realizować zadań wytyczonych przez jej mamę w testamencie. Brett była bardzo związana ze swoją mamą i jej śmierc była dla niej szokiem i wielką tragedią. Kobieta wiedziała, że jej córka będzie cierpieć, dlatego starannie dopracowała swój testament, by sprowadzić swoje dziecko na drogę, na której była zanim zaczęło się prawdziwe życie, chciała by znów była szczerze szczęśliwa. Gorąco polecam tę książkę osobom, które lubią czytać książki o miłości i życiowym szczęściu.

Anne Frank "Dziennik"

Sebastian 1H 2017-06-06
Trzynastoletnia żydowska dziewczynka, ukrywająca się z rodzicami i znajomymi w czasie drugiej wojny światowej w centrum Amsterdamu, prowadziła dziennik. Autorka spisywała w nim swoje najgłębsze uczucia, myśli, pragnienia. Pisała o swych obawach, lękach, zakochaniu. Starała się cieszyć tym co ma, bo wiedziała ze przez wojnę cierpi dużo ludzi. Polecam ją serdecznie :)

Irit Amiel "Osmaleni"

Mateusz 1H 2017-06-06
Książka autorki Irit Amiel pod tytułem "Osmaleni" jest to zbiór opowieści o żydach, którzy uciekli z rąk nazistów mówiąca o tym, jak mieli być zamordowani, co robili, gdy uciekli przed śmiercią, gdzie się schronili i jak żyli w latach powojennych. Może i krótki opis, ale książka jest warta kilku chwil, jeżeli lubisz książki pisane na faktach.

,,Władca Pierścieni,, J.R.R.Tolkien

Dominik 3L 2017-05-31
Historia opowiadająca o wędrówce niziołka który chce zniszczyć pierścień Saurona władcy ciemności w celu uratowania mitycznego świata przed zagładą .Niziołkowi pomagają jego współtowarzysze którzy mają spory wpływ na wojnę między złem a dobrem Opowieść dzieli się na trzy książki tworząc trylogię. Wiele osób zna na pewno film który jest tak naprawdę skróconą wersją Tolkienowskiej trylogii.W książce znajdziemy o wiele więcej niż w filmie. Polecam gorąco :)

Elena Ferrante ,,Historia nowego nazwiska"

Iza Górska 2e 2017-05-29
Książka opowiada o dwóch przyjaciółkach: Lili i Helenie, które mają po 16 lat. Lila dopiero wyszła za mąż, alke przyjęcie nazwiska męża wiąże się dla niej z utratą własnej tożsamości. Natomiast Elena jest wzorową uczennicą, ale na ślubie przyjaciółki odkrywa' że nie czuje się dobrze w swojej szkole, dzielnicy i mieście. Historia opowiada o ich burzliwej przyjaźni i młodości, której akcja toczy się w Neapolu we Włoszech.

,,Rozmowy z katem"- Kazimierz Moczarski

Marta_1R 2017-05-04
Przez 9 miesięcy w jednej celi więziennej przebywali: Kazimierz Moczarski, bohater Armii Krajowej, i generał SS Jürgen Stroop, kat warszawskiego getta. Polski żołnierz szedł nieugięcie za historią życia ludobójcy hitlerowskiego. Moim zdaniem przed przeczytaniem tej książki warto byłoby zapoznać się z życiorysem K. Moczarskiego, by lepiej zrozumieć i wczuć się z niesamowitą, pełną grozy, rewelacyjną literaturą faktu. Uważam, że każdy powinien sięgnąć po tą książkę, ponieważ historia, która jest w niej zawarta naprawdę wciąga i otwiera oczy na historię nas- Polaków, zachowania getto. Każdemu zarówno Polakom jak i Żydom oraz Niemcom polecam tą książkę.

Re:,,Rozmowy z katem"- Kazimierz Moczarski

Iza 2e 2017-05-29
Bardzo zachęciła mnie Twoja recenzja do sięgnięcia po tę książkę. :)

Wolfgang Bauer "Przez morze"

Mati 4i1 2017-04-25
Reportaż opisujący zmagania i trudności jakie napotykają syryjscy uchodźcy na drodze do Europy. Ciągle oszustwa, strach przed napaścią. To tylko niektóre z problemów współczesnego uchodźcy. Czy warto ją przeczytać? Są za i przeciw. Polecam i przeciwnikom i zwolennikom uchodźców.

,,Bracia Karamazow" F. Dostojewski

Sylwiak 2017-04-21
Powieść jest o tytułowych trzech braciach- Dymitrze, Aloszy i Iwanie oraz ich ojcu. Opisywane są ich losy głównie naznaczone sporami o np.pieniądze , kobiety. Czytając ta książkę ma się wrażenie , że jest się świadkiem jakiejś brazylijskiej telenoweli, jednak książka na w sobie coś takiego co nie pozwala się oderwać od niej.

Thomas Hardy ,, Tessa d'Uberville"

Ania W 2017-04-21
Główna bohaterka jako młoda dziewczyna żyje w świecie, które jej nie rozpieszcza. Przeżyła śmierć własnego dziecka i dokonała zabójstwa z miłości. Książka napisana dla kobiet, którą czyta się bardzo szybko, interesująca i wciągająca.
Wpisy: 31 - 40 z 340
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>
W polu "Nazwisko" możecie wpisać swój nick. W "temat" wpiszczie nazwę książkia w kometarzach dlaczego warto ją przeczytać.