Oto jak wielka jest siła słowa: tam gdzie go zabraknie, znika świat (Olga Tokarczuk)

Odwiedź także 

 

NAsz e-mail

  • p.dalej@o2.pl

 

Czytamy i polecamy

Re: Majgull Axelsson - Dom Augusty

Ir 2015-01-18
Powieści Majgull Axelsson są niezwykłe. Charakteryzują się "skandynawską mrocznością", która uwodzi, ale i przeraża. Axelsson pisze zwykle o kobietach, traumach, które przeżywają, niełatwych doświadczeniach i skomplikowanych relacjach z mężczyznami. Moją ulubioną powieścią jest właśnie "Dom Augusty", ale polecam do czytania również "Pępowinę", "Kwietniową czarownicę", "Tę, którą nigdy nie byłam" oraz "Lód i wodę, wodę i lód".

Kate Morton

Kasia 2015-01-13
Chciałabym gorąco polecić książki autorstwa Kate Morton. Wprost nie mogłam się od nich oderwać. Ich treść odnosi się zarówno do czasów współczesnych, jak i do poprzedniego stulecia przez co każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Mam nadzieję, że nie odstraszy was ich grubość, bo naprawdę łatwo się je czyta.

Zeh Corpus delicti

Alicja 2015-01-09
Książka opowiada o biolożce która żyje w świecie gdzie nie ma chorób brudu chaosu a za nieprzestrzeganie zasad METODY idzie się do więzienia. Mia po stracie brata zaniedbuje obowiazeki wstawiania sie do lekarza cwiczen za ci zistaje uwięziona. bardzo ciekawa ksiazka pełna napiecia

Re:Zeh Corpus delicti

Ir 2015-01-16
Podobną tematykę podejmuje Margaret Atwood w świetnej powieści "Rok Potopu". Autorka tworzy wizję końca ludzkości spowodowaną przez eksploatację przyrody, eksperymenty genetyczne, niekontrolowany rozwój nauki i zachłanność korporacji. Po zagładzie (potopie) ocaleni ludzie muszą odbudować nowy świat. Książka jest intrygująca, zmusza do myślenia. Kto wie, do czego zmierza nasz świat? Może Atwood trafnie przepowiedziała jego przyszłość?

Kurt Vonnegut - "Tabakiera z Bagombo"

Oskar 2015-01-09
Zbiór ponad dwudziestu kilkunastostronicowych opowiadań z czasów rozwoju artystycznego kunsztu Vonneguta. Niektóre są lekkie i humorystyczne, do przyjęcia jako czysta rozrywka, a inne przypominają dłuższe dzieła tegoż autora - poprzez absurd i paradoks zmuszają do przemyślenia tematu, jednocześnie skrywając stylem pisania jego ciężar. Myślę, że owa książka sprawdzi się, jeśli nie wiecie od czego zacząć przygodę z Vonnegutem.

PS. Oczywiście obok klasyki, "Rzeźni nr pięć" ;)

C.J. Daughery „Wybrani”

Karolia 2015-01-06
C.J. Daughery „Wybrani” to naprawdę fajna książka na zabicie czasu. Kiedy pierwszy raz wzięłam ją do ręki nie sądziłam, że przypadnie mi do gustu. Po kilku minutach czytania zmieniłam zdanie. Książka trzyma w napięciu, z każdym kolejnym wersem coraz bardziej ciekawi co wydarzy się dalej. Na każdym rogu czai się niebezpieczeństwo, lub kolejna tajemnica do odkrycia. Ciągle coś się dzieje i coraz więcej zdarzeń staje pod znakiem zapytania. Nie jest przesłodzona wątkiem romansowym, co jest niewątpliwie dużą zaletą. Polecam!

Polecam

Michał Grajewski 2015-01-06
- "Droga" Cormac McCarthy - Niesamowita postapokaliptyczna wizja przyszłości Ameryki i opowieść o tułaczce ojca i syna przez zniszczoną planetę. Książka była bardzo ciekawa, przeczytałem ją jednym tchem, podczas czytania zastanawiałem się jakby wyglądał świat po takiej katastrofie, czy aby na pewno tak jak jest opisany w tej książce, a jeżeli jeszcze gorzej.

Gorąco polecam

Re:Polecam

. 2015-02-09
gorąco :D

Assassin's Creed renesans

murzyn 2015-01-06
Książka wciągająca dla zapalonych fanów serii Assassin's Creed. Nawiązuje bardzo ściśle do samej gry i zawiera dużo więcej fabuły niż sama gra. Jest naprawdę świetna i szybko się ją czyta.

Erystyka

X2 2014-12-17
Książka "Erystyka" Arthura Schopenhauer'a podejmuje temat sporów oraz pokazuje metody jak je wygrać. Treść można skrócić w ten sposób:
-pierwszy rozdział to ogólne pojęcia i definicje erystyki,
-38 sposobów na wygranie dyskusji.

Krótka, dość ciężka, ale warto przeczytać.
Wpisy: 311 - 320 z 343
<< 30 | 31 | 32 | 33 | 34 >>
W polu "Nazwisko" możecie wpisać swój nick. W "temat" wpiszczie nazwę książkia w kometarzach dlaczego warto ją przeczytać.