Oto jak wielka jest siła słowa: tam gdzie go zabraknie, znika świat (Olga Tokarczuk)

Odwiedź także 

 

NAsz e-mail

  • p.dalej@o2.pl

 

Czytamy i polecamy

Wolfgang Bauer "Przez morze"

Mati 4i1 2017-04-25
Reportaż opisujący zmagania i trudności jakie napotykają syryjscy uchodźcy na drodze do Europy. Ciągle oszustwa, strach przed napaścią. To tylko niektóre z problemów współczesnego uchodźcy. Czy warto ją przeczytać? Są za i przeciw. Polecam i przeciwnikom i zwolennikom uchodźców.

,,Bracia Karamazow" F. Dostojewski

Sylwiak 2017-04-21
Powieść jest o tytułowych trzech braciach- Dymitrze, Aloszy i Iwanie oraz ich ojcu. Opisywane są ich losy głównie naznaczone sporami o np.pieniądze , kobiety. Czytając ta książkę ma się wrażenie , że jest się świadkiem jakiejś brazylijskiej telenoweli, jednak książka na w sobie coś takiego co nie pozwala się oderwać od niej.

Thomas Hardy ,, Tessa d'Uberville"

Ania W 2017-04-21
Główna bohaterka jako młoda dziewczyna żyje w świecie, które jej nie rozpieszcza. Przeżyła śmierć własnego dziecka i dokonała zabójstwa z miłości. Książka napisana dla kobiet, którą czyta się bardzo szybko, interesująca i wciągająca.

Thomas Hardy ,,Więzy miłości. Juda Nieznany"

Karolina 2017-04-21
Bohaterowie owej historii to tytułowy Juda - człowiek żądny wiedzy i pragnący rozwijać się duchowo wbrew przeciwnościom, jakie stawia mu jego niska pozycja społeczna, oraz Sue — nauczycielka, kobieta wykształcona, mająca plany i zamierzenia, różniąca się od swoich rówieśnic tym, że ciasno jej wśród przyjętych konwenansów., którą poślubił pospiesznie i bez miłości. Po wielu przejściach młodzi decydują się na wspólne życie, lecz nie pobierają się, bo, choć w obliczu prawa rozwiedzeni, czują, że ślubowali komuś innemu. Taki jest początek ich wspólnej drogi - drogi prowadzącej do tragedii...

Bram Stoker "Dracula"

Kacper.K 4E 2017-04-21
Akcja rozpoczyna się jak młody prawnik Johnatan Harker na prośbę swego profesora Petera Hawkinsa przybywa do Transylwanii na spotkanie z Hrabią Draculą w sprawie zakupu ziemi. W nie długim czasie bohater odkrywa, że Hrabia ma większe plany co do swoich celów. Książka jest napisana w formie dziennika. Każdy bohater opisuje swoje przeżycia i emocje, co sprawia że można bardziej się wczuć w sytuację i przeżywać to samo co bohater. Autor pokazuje klasyczną walkę dobra ze złem. Ukazując przy tym odwagę ludzi podczas walki z silniejszą istotą. Książkę bardzo szybko się czyta. Polecam ją serdecznie.

Piotr C. "Brud"

Dmochowska 4e 2017-04-21
Bloger oraz autor dwóch powieści, ukrywający się pod pseudonimem Piotr C. napisał 3 książkę pod tytułem "Brud", w której opisuje szarą oraz smutną, ale prawdziwą rzeczywistość ludzkiego życia w dzisiejszych czasach. Książką „Brud” jest bardzo sprawnie, wręcz z brawurą, napisana o tym, że każdy ma swoje brudy, sekrety, grzechy i grzeszki. Przedstawia życie jako forma egzystencji, życie sprowadzające się do konsumpcji, życie pozbawione życia. Seks, małżeństwo, przyjaźń, szacunek, godność wszystko to jest wypaczone. Książka jest warta przeczytania !!!

Wichrowe Wzgórza

JustynaD1_4e 2017-04-21
Wichrowe Wzgórza przybywa nowy dzierżawca Drozdowego Gniazda. Szaleje wichura, pada deszcz. Prosi o nocleg, dostaje stary, opuszczony pokój z dużymi oknami. Kobieta przestrzega go, aby nie kładł świeczki na parapecie. Mężczyzna ignoruje ostrzeżenie i zapada w sen. Budzi go dźwięk tłuczonego szkła. Wybiega przerażony z pokoju. Mówi coś o duchu. Nagle cofamy się o 30 lat wstecz. Widzimy starca powracającego z tułaczki. Przyprowadza małego chłopca, biednego Cygana znalezionego gdzieś na ulicach miasta. Nazywają go Heathcliff. Kathy córka akceptuje nowego brata, lecz Hindley zaczyna być zazdrosnym. Po kilku latach Kathy i Heathcliff zakochują się w sobie. Książkę czyta się bardzo szybko, polecam ją wszystkim! :))

Wehikuł czasu - Herbert George Well

Kinga 4E 2017-04-21
Wehikul czasu - krótka książka napisana prostym językiem. Główny bohater podróżnik po skonstruowaniu wehikułu zaczyna podróżować i opowiada dla najbliższych co tam widział.

Oscar Wilde ,,Portret Doriana Greya"

Monika_4e 2017-04-21
Bohaterem tej książki jest tytułowy Dorian Grey, który jest młodym i urodziwym chłopakiem. Jego uroda oraz charakter zafascynowały malarza do malowania jego portretu. Dorian uświadamia sobie, że jego uroda przeminie lecz jego portret wciąż będzie przedstawiał młodego mężczyznę, dlatego wypowiada pewne życzenie. Książka jest interesująca i łączy rzeczywistość z pewnego rodzaju magią. Moim zdaniem jest warta przeczytania ponieważ jej dalsze wątki są bardzo ciekawe i wciągające.

,,POKOLENIE IKEA" Piotr C

Marta_4E 2017-04-21
Bardzo długo szukałam książki, która jest odzwierciedleniem obecnych czasów, ery Facebooka, niezobowiązujących związków, życia ,,na szybko''. Chciałam sprawdzić jak postrzegane są przez innych ludzi konwenanse XXI wieku, oraz jaki moją do nich stosunek. Przez przypadek odkryłam ,,Pokolenie Ikea". Jest to książka, którą czyta się bardzo szybko, jej treść jest wciągająca i interesująca. Występują w niej liczne wulgaryzmy, które nadają charakteru wypowiedziom. Sam autor mówi o niej ,,SZCZERA SPOWIEDŹ TRZYDZIESTOKILKULATKA - PRACOWNIKA JEDNEJ ZE SZKLANYCH WARSZAWSKICH KORPORACJI." Fakt, iż autor nie został ujawniony powoduje, że jeszcze bardziej utożsamiamy się z jej fabułą. Każdy, niezależnie od wieku powinien ją przeczytać. Serdecznie polecam. ;)
Wpisy: 41 - 50 z 343
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>
W polu "Nazwisko" możecie wpisać swój nick. W "temat" wpiszczie nazwę książkia w kometarzach dlaczego warto ją przeczytać.