Oto jak wielka jest siła słowa: tam gdzie go zabraknie, znika świat (Olga Tokarczuk)

Komentarze

5 kroków do tyranii

Rapczyńska 2016-12-01
Człowiek boi się być odrzuconym przez rówieśników, czasami uważamy że może to jednak my popełniliśmy błąd i wolimy się nie wychylać i pozostać przy innych założeniach. Boimy się mieć swoje zdanie, dlatego uważam że bardzo łatwo manipulować ludźmi a w szczególności ludźmi młodymi którzy dopiero zaczynają spoglądać na świat i różne sprawy dorośle. Mimo wszystko nie bójmy się mieć własne zdanie nie udawajmy tych którymi nie jesteśmy.

5 kroków do tyranii

Magda 2E 2016-11-30
Na ostatnim spotkaniu MDK dowiedziałam się, że człowiek jest podatny na manipulacje. Ten temat ukazał nam to, że w większości wyborów nikt nie ma własnego zdania. Większość kieruje się tym, aby nie popełnić błędu, uniknąć odpowiedzi i wyjaśnień.Więc tak jak pisali znajomi niżej , to jest TYRANIA..

Wolność człowieka – prawda czy złudzenie? Co psychologia społeczna mówi nam o naturze ludzkiej? Więcej: https://podaj-dalej.webnode.com/news/wolnosc-czlowieka-prawda-czy-zludzenie-co-psychologia-spoleczna-mowi-nam-o-naturze-ludzkiej/

OlaA 2E 2016-11-29
Na ostatnich zajęciach MDK poprzez oglądanie eksperymentu dowiedziałam się jak łatwo manipulować ludźmi. Skłoniło to mnie do przemyśleń jakim się jest i czy samemu by się dało komuś zmanipulować.

eksperyment przeprowadzony przez Solomona Ascha.

Martyna 2016-11-29
Na ostatnim spotkaniu poruszaliśmy idealny temat do sytuacji współczesnej. Poprzez oglądnie eksperymentu Salomona Asche dowiedzieliśmy się o drastycznej prawdzie manipulacji ;)

5 kroków do tyranii

OlaK 2E 2016-11-29
Nigdy nie przypuszczałam, że człowiek jest w stanie tak łatwo przyswoić sobie założenia innych. Wielu ludzi uważa, że konformizm ma wiele plusów, przykładowo pozwala on na odniesienie sukcesu w życiu zawodowym. Prawda jest jednak inna. Nie mając własnego zdania zostaniemy "zdepczeni" przez ludzi, możemy również być przez to nieszczęśliwi.

5 kroków do tyranii

Mateusz K 2e 2016-11-29
Na ostatanich zajęciach MKD zdałem sobie sprawę z tego jak łatwo można manipulować zdaniem innego człowieka. Bardzo dobrze pokazuję to eksperyment który obejrzeliśmy na MKD.

5 kroków do tyranii.

Kacper Ch. 2016-11-29
Nie zdawałem sobie sprawy z tego jak szybko można zniewolić człowieka. Tak niewiele trzeba żeby podporządkować sobie osobę a tym bardziej społeczeństwo dla którego zrobiłeś już coś co jest w ich oczach dobre. Później nie ważne co byś nakazał oni wykonają to zmyślą że jest to dobre jak poprzednie czyny. Zdaje się że zaufanie jest rzeczą, którą jest łatwo zdobyć a dzięki niemu możemy zrobić tak dużo. Zaskakujące ale jednak. Warto uważać na to kogo dążymy zaufaniem i komu wierzy. Bo niezawsze to co "dobre" uważane przez kogoś jest dobre dla ogółu.

Wolność człowieka - prawda czy złudzenie?

Szymon D. 2016-11-27
Ostatnie MKD ukazało nam jak silną istotą w społeczeństwie jest
potrzeba przynależności do grupy. Wpływ grupy na pojedynczego człowieka ma silne oddziaływanie. Jesteśmy w stanie wyrzec się własnego, nawet trafnego zdania na rzecz zdania grupy - dowiódł to eksperyment Solomona Ascha. Jestem pewny, ze ukazane eksperymenty oraz fragmenty zmienią mój światopogląd, gdyż nigdy nie spotkałem się z terminem tyranii i konformizmu.

Re:Wolność człowieka - prawda czy złudzenie?

Michalek 2016-11-30
Dzięki twojej interesującej wypowiedzi, zachęciłeś mnie do uczestnictwa na zajęciach! :)

5 kroków do tyranii

2e 2016-11-22
Na ostatnim spotkaniu MKD rozmawialiśmy na temat konfornizmu który ukazuje jak bardzo łatwo można manipulować człowiekiem . Zdaliśmy sobie sprawę z tyranii która nas otacza w polityce narzucając na zwykłych obywateli swoje zdanie