Oto jak wielka jest siła słowa: tam gdzie go zabraknie, znika świat (Olga Tokarczuk)

Komentarze

.

KO 2016-10-17
praca interesująca pokazująca w jakim świecie konsumpcji żyjemy albo raczej zacofanie społeczeństwa jeśli chodzi o wydarzenia kulturowe. Jak dla mnie najlepsza była część z choinką

felieton

Oskar 2016-10-17
Ci mijający was i "pokpiwający z was w duchu"... Spodobał mi się ten fragment. To nie tylko trafny obraz ignorancji intelektualno-kulturalnej poszczególnych ludzi, to także świadectwo standardów ogólnospołecznych, dość niskich zresztą (by nie powiedzieć - pukających w dno od spodu). Ludziska boją się każdej mądrzejszej wypowiedzi, czy nawet zdania sformułowanego w choćby odrobinę bardziej wyrafinowany sposób. Niestety rozumiem, dlaczego tak jest. Potrzeba samorealizacji i rozwoju intelektualnego nie jest czymś społecznie ugruntowanym, a co za tym idzie - niczym zyskującym powszechną aprobatę bądź zainteresowanie. Inteligencja - tabu(?).

.

KK 2016-10-17
Bardzo dobra wypowiedz ukazujaca realia naszego skosumpcjonizowanego swiata

Gratuluję!

JK 2016-10-17
Przesłałam link do tej wypowiedzi znajomym. pozdrawiam i gratuluję! ;-)

.

KW 2016-10-17
To jak bardzo ludzie gonią w dzisiejszych czasach zostało tutaj doskonale opisane. Temat na pewno został potraktowany przez autorów poważnie, ale jest tu pewna dawka humoru i ironii, przez co czytałam to z prawdziwą przyjemnością. Jestem pod wrażeniem!