Oto jak wielka jest siła słowa: tam gdzie go zabraknie, znika świat (Olga Tokarczuk)

Odwiedź także 

 

NAsz e-mail

  • p.dalej@o2.pl

 

Czytamy i polecamy

„Od zwierzą do bogów” Yuval Noah Harari

Marcin 1i 2019-01-17
„Od zwierzą do bogów” to literatura popularnonaukowa. Przedstawia historię człowieka od czasów prehistorii do czasów współczesnych. Opowiada o powstaniu kultur, religii, gospodarki itp.
Książka ukazuje widok na świat z większej perspektywy. Zaskakuje informacjami, których nie dowiemy się ze szkoły.

Agata Czykierda-Grabowska "Jak powietrze"

Iza 4E 2018-12-05
Jeśli jesteś fanem nietuzinkowych romansów, to pozycja w sam raz dla Ciebie. Historia opowiada o bogatej dziewczynie, która potrąciła samochodem biednego chłopaka wychowującego samotnie dwójkę młodszego rodzeństwa. Mogłoby się wydawać, że to dwa zupełnie inne światy. Lecz gdy Oliwia i Dominik spędzają ze sobą coraz więcej czasu, okazuje się, że nie mogą bez siebie żyć. Książka napisana lekkim, ładnym językiem. Łatwa w czytaniu, dla wyprawionych - na parę wieczorów. Wzbudza w czytelniku pozytywne emocje i pozwala oderwać się od codziennych problemów. Bardzo polecam.

,,Na plaży Chesil" Ian McEwan

Anna 4E 2018-12-05
Książka opowiada o nocy poślubnej nowożeńców, którzy mają wiele obaw przed skonsumowaniem małżeństwa. Ona boi się samego kontaktu fizycznego (wręcz z lekka ją to obrzydza), On matrwi się, że nie będzie wystarczająco dobry ,,w tych sprawach". Brak rozmów o swoich problemach i obawach oraz strach przed przełamaniem swoich wewnętrznych barier, doprowadzają do tragedii... Polecam przeczytać w jeden z samotnych, zimowych wieczorów ;)

Re:,,Na plaży Chesil" Ian McEwan

Iza 4E 2018-12-05
Nie czytałam, ale bardzo mnie zaciekawiłaś. Na pewno sięgnę po tę pozycję.

,,Bez przebaczenia" Agnieszka LIngas-Łoniewska

Iza 4E 2018-10-24
,,Bez przebaczenia" to bardzo wzruszająca powieść o miłości. Opowiada historię Pauliny Litwiak - szalonej artystki i Piotrze Sadowskim - przystojnym oficerze. Ich drogi zeszły się, gdy Paulina trafiła do domu swojego nieznanego jej ojca po śmierci matki. Rozpoczął się zwariowany romans między obojgiem zagubionych ludzi. mieli wiele przygód i rozstali się na 6 długich lat. Po tym czasie ich drogi ponownie się przecięły.
,,Bez przebaczenia" to książka, która skrywa bardzo wiele tajemnic i wywołuje w czytelniku skrajne emocje. To powieść dla tych, którzy chcą poznać siłę prawdziwego uczucia. polecam gorąco, w sam raz na długie, zimne, jesienne wieczory.

Re:,,Bez przebaczenia" Agnieszka LIngas-Łoniewska

Anna 4E 2018-12-05
Książka naprawdę świetna, płakałam w wielu momentach. Pokazuje wiele ludzkich oblicz. Od miłości, do fałszu i nienawiści.

Kiera Cass "Rywalki"

Sandra 1E 2018-06-11
Książka "Rywalki" opowiada o 35 kandydatkach , które walczą o rękę przystojnego księcia Illei. Jest to dla nich szansa na lepsze życie . Jedna z nich nie chce brać udziału w tej rywalizacji i jako jedyna nie chciała trafić do pałacu. Jednak kiedy spotkała Maxona, postanowiła spróbować swych sił. Jest to niesamowita historia o miłości, która przezwycięży wszystko. Po rozpoczęciu czytania nie można się od niej oderwać .

"Zawsze stanę przy tobie" Gayle Forman

Aleksandra IE 2018-06-10
Książka ukazuje historię nastoletniej Brit, dziewczyna jest niepokorna i często pakuje się w kłopoty. Macocha wraz z ojcem wysyłają ją do ośrodka terapeutyczneg, w którym przetrwać i nie zwariować jest ciężko.

"Pianista" Władysław Szpilman

Aleksandra IE 2018-06-10
Książka "Pianista" Władysława Szpilmana ukazuje nam obraz drugiej wojny światowej. Autor opisuje swoje wspomnienia, podczas których walczy o życie w okupowanej Warszawie.

Dallas '63 - Stephen King

Damian 1E 2018-06-06
Powieść „Dallas ’63” jest to literatura fantastyczna, opowiadająca o podróży w czasie. Główny bohater, korzystając tajemniczego portalu, przenosi się do roku 1958 i podejmuje próbę powstrzymania zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy'ego.
Wpisy: 1 - 10 z 341
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>
W polu "Nazwisko" możecie wpisać swój nick. W "temat" wpiszczie nazwę książkia w kometarzach dlaczego warto ją przeczytać.