Oto jak wielka jest siła słowa: tam gdzie go zabraknie, znika świat (Olga Tokarczuk)

Odwiedź także 

 

NAsz e-mail

  • p.dalej@o2.pl

 

Czytamy i polecamy

,,Bez przebaczenia" Agnieszka LIngas-Łoniewska

Iza 4E 2018-10-24
,,Bez przebaczenia" to bardzo wzruszająca powieść o miłości. Opowiada historię Pauliny Litwiak - szalonej artystki i Piotrze Sadowskim - przystojnym oficerze. Ich drogi zeszły się, gdy Paulina trafiła do domu swojego nieznanego jej ojca po śmierci matki. Rozpoczął się zwariowany romans między obojgiem zagubionych ludzi. mieli wiele przygód i rozstali się na 6 długich lat. Po tym czasie ich drogi ponownie się przecięły.
,,Bez przebaczenia" to książka, która skrywa bardzo wiele tajemnic i wywołuje w czytelniku skrajne emocje. To powieść dla tych, którzy chcą poznać siłę prawdziwego uczucia. polecam gorąco, w sam raz na długie, zimne, jesienne wieczory.

Kiera Cass "Rywalki"

Sandra 1E 2018-06-11
Książka "Rywalki" opowiada o 35 kandydatkach , które walczą o rękę przystojnego księcia Illei. Jest to dla nich szansa na lepsze życie . Jedna z nich nie chce brać udziału w tej rywalizacji i jako jedyna nie chciała trafić do pałacu. Jednak kiedy spotkała Maxona, postanowiła spróbować swych sił. Jest to niesamowita historia o miłości, która przezwycięży wszystko. Po rozpoczęciu czytania nie można się od niej oderwać .

"Zawsze stanę przy tobie" Gayle Forman

Aleksandra IE 2018-06-10
Książka ukazuje historię nastoletniej Brit, dziewczyna jest niepokorna i często pakuje się w kłopoty. Macocha wraz z ojcem wysyłają ją do ośrodka terapeutyczneg, w którym przetrwać i nie zwariować jest ciężko.

"Pianista" Władysław Szpilman

Aleksandra IE 2018-06-10
Książka "Pianista" Władysława Szpilmana ukazuje nam obraz drugiej wojny światowej. Autor opisuje swoje wspomnienia, podczas których walczy o życie w okupowanej Warszawie.

Dallas '63 - Stephen King

Damian 1E 2018-06-06
Powieść „Dallas ’63” jest to literatura fantastyczna, opowiadająca o podróży w czasie. Główny bohater, korzystając tajemniczego portalu, przenosi się do roku 1958 i podejmuje próbę powstrzymania zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy'ego.

''Medaliony'' Zofia Nałkowska

Maja 1E 2018-06-06
''Medaliony'' to literatura przedstawiająca życie ludzi w okresie II Wojny Światowej. Historie w niej zawarte mogą wydawać się przerażające natomiast niezwykle ciekawe. Uważam, że przeczytanie tej książki jest idealnym sposobem na zrozumienie, czym dla ludzi jest wojna i jak bolesne są jej skutki.

Re:''Medaliony'' Zofia Nałkowska

Kamila T IE 2018-06-11
Dopóty nie przeczytałam tej książki nie zdawałam sobie sprawy z tego z jakimi przerażającymi problemami borykali się ludzie w czasie wojny w życiu codziennym. Utrata wszystkiego w jeden dzień... Coś strasznego. Nie mogę pogodzić się z tym jak drugi człowiek mógł zgotować takie piekło drugiemu człowiekowi na ziemi.

,,Medaliony" Zofia Nałkowska

Bartłomiej 1E 2018-06-04
Książka opisuje historię ludzi podczas ll wojny światowej. Podczas czytania książki, dreszcze przechodzą po ciele. To co autorka opowiada naprawdę wzrusza i daje współczucie ofiarom Niektórym bohaterom ciężko jest opowiadać te koszmary a nie którzy już do tego przywykli.

,, Mury Hebronu'' Andrzej Stasiuk

Bartłomiej 1E 2018-05-22
Książka opisuje życie więźnia w więzieniu i po za. Pokazuje okrutną rzeczywistość tego co dzieje się za murami. Tam nie gwałci się tylko innych współwięźniów. Próby wydobycia informacji , gdzie przesłuchiwany który wszedł jest wynoszony. ,,Klawisz'' czerpię radość że w celi aresztowany policjant jest bity do wstrząsu mózgu.
Książkę polecam, choć na początku wydaje się nudna, ale opowieść jednej nocy to zmienia.

Trzynasta noc

Monika_1e 2018-05-21
"Trzynasta noc" pierwszy tom z cyklu "Gildia Błaznów", jest kontynuacją opowieści Szekspira napisaną przez Alana Gordona. To niezwykle zabawna historia przedstawiana przez urodzonego gawędziarza, pełna urokliwego szaleństwa i humoru. Feste, drugoplanowy bohater w "Wieczorze Trzech Króli", wprowadza nas w świat błaznów, bardów i kuglarzy. Tworzą oni organizację, która zza kulis pociąga za sznurki polityki w średniowiecznej Europie. W świecie, którym rządzą intrygi, Feste ma do rozwiązania zagadkę kryminalną dotyczącą jego przyjaciela z przeszłości.
Wpisy: 1 - 10 z 336
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>
W polu "Nazwisko" możecie wpisać swój nick. W "temat" wpiszczie nazwę książkia w kometarzach dlaczego warto ją przeczytać.