Oto jak wielka jest siła słowa: tam gdzie go zabraknie, znika świat (Olga Tokarczuk)

Odwiedź także 

 

NAsz e-mail

  • p.dalej@o2.pl

 

Czytamy i polecamy

Re:''Medaliony'' Zofia Nałkowska

Kamila T IE 2018-06-11
Dopóty nie przeczytałam tej książki nie zdawałam sobie sprawy z tego z jakimi przerażającymi problemami borykali się ludzie w czasie wojny w życiu codziennym. Utrata wszystkiego w jeden dzień... Coś strasznego. Nie mogę pogodzić się z tym jak drugi człowiek mógł zgotować takie piekło drugiemu człowiekowi na ziemi.

,,Medaliony" Zofia Nałkowska

Bartłomiej 1E 2018-06-04
Książka opisuje historię ludzi podczas ll wojny światowej. Podczas czytania książki, dreszcze przechodzą po ciele. To co autorka opowiada naprawdę wzrusza i daje współczucie ofiarom Niektórym bohaterom ciężko jest opowiadać te koszmary a nie którzy już do tego przywykli.

,, Mury Hebronu'' Andrzej Stasiuk

Bartłomiej 1E 2018-05-22
Książka opisuje życie więźnia w więzieniu i po za. Pokazuje okrutną rzeczywistość tego co dzieje się za murami. Tam nie gwałci się tylko innych współwięźniów. Próby wydobycia informacji , gdzie przesłuchiwany który wszedł jest wynoszony. ,,Klawisz'' czerpię radość że w celi aresztowany policjant jest bity do wstrząsu mózgu.
Książkę polecam, choć na początku wydaje się nudna, ale opowieść jednej nocy to zmienia.

Trzynasta noc

Monika_1e 2018-05-21
"Trzynasta noc" pierwszy tom z cyklu "Gildia Błaznów", jest kontynuacją opowieści Szekspira napisaną przez Alana Gordona. To niezwykle zabawna historia przedstawiana przez urodzonego gawędziarza, pełna urokliwego szaleństwa i humoru. Feste, drugoplanowy bohater w "Wieczorze Trzech Króli", wprowadza nas w świat błaznów, bardów i kuglarzy. Tworzą oni organizację, która zza kulis pociąga za sznurki polityki w średniowiecznej Europie. W świecie, którym rządzą intrygi, Feste ma do rozwiązania zagadkę kryminalną dotyczącą jego przyjaciela z przeszłości.

Ignacy Karpowicz "Sońka"

Iza 1E 2018-05-20
O Sońce nie da się zapomnieć. Jej dramatyczne przeżycia utkwiły głęboko w mojej pamięci. Autor opowiedział historię miłości w czasach, gdzie każdy przeżyty dzień był cudem. To opowieść o potrzebie bycia kochanym i okrutnym losie, który potrafi przewrócić życie do góry nogami. Jest to historia kobiety obok, której nie da się przejść obojętnie.
Polecam przeczytać, bo naprawdę warto.

Jan Guillou ,,Zło"

Klaudia 1E 2018-05-20
Książka przedstawia historię czternastoletniego Erika, nad którym znęca się ojciec. Opisane są etapy masakry, przez jakie musiał przechodzić. Nie jest on zwykłym chłopcem, wyróżnia go nadzwyczajna inteligencja, umiejętności i wytrzymałość. Książka o walce i dorastaniu, realistyczna i okrutna, niezwykle wciągająca i warta każdej spędzonej przy niej chwili.

Nick Vujicic "Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!"

Sandra 1E 2018-05-17
"Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!" to niezwykła książką, w której autor opowiada o swoim życiu, gdzie cierpi na chorobę zwaną "fokomelia"- objawia się ona brakiem kończyn. Bohater wielokrotnie zmagał się ze swoimi słabościami, ale dzięki silnej woli przezwyciężył myśli samobójcze oraz próby poddania się. Książkę polecam szczególnie tym, którzy szukają motywacji, pomocy w odnalezieniu życiowego celu. Naprawdę warto przeczytać.

,,Maybe Someday" Colleen Hoover

Anna 3E 2018-01-15
,,Maybe Someday" to powieść przedstawiająca historię miłości dwojga bardzo utalentowanych muzycznie ludzi. On niewidomy gitarzysta, Ona świetna piosenkarka i pisarka tekstów piosenek. Dzień, w którym poznają się Sydney i Ridge, okazuje się być początkiem ich nowego życia. Oboje mają ten sam problem, są rozdarci między ,,może kiedyś" a ,,właśnie teraz". Boją się konsekwencji, jakie może przynieść nowe życie. Mimo tego, że oboje walczą ze wzajemnym uczuciem, wszystko kończy się szczęśliwie, ponieważ to powieść o miłości, a ta nie może skończyć się inaczej niż wielką, odwzajemnioną i bezgraniczną miłością. Osobiście uważam, że dla osób, które uwielbiają czytać o rodzącej się miłości, ta książka jest idealna.

Anna MacPartlin ,,Ostatnie dni Królika"

Iza 3E 2018-01-15
Historia ta opowiada o czterdziestoletniej Mii Hayes i jej czteroletniej, dobiegającej końca walce z rakiem. Trafia do hospicjum, lecz rodzina i przyjaciele wciąż szukają dla niej ratunku. Odgrywają przed nią ,,komedię" udając, że nie wszystko jeszcze stracone. Książka jest napisana z wielkim humorem i dystansem. Czytając ją będziecie śmiali się przez łzy. Nie jest ona łatwa, porusza bardzo ważne kwestie, takie jak śmierć, ale też ogromna miłość, hart ducha i poświęcenie dla bliskich. Jest bardzo ciekawie napisana, podzielona na dni, a one na rozdziały i podrozdziały, które odpowiadają poszczególni bliscy Królika. Dużo jest w niej także retrospekcji, dzięki którym poznajemy ich wcześniejsze losy, co ułatwia nam zrozumienie ich teraźniejszych zachowań.
Gorąco polecam.

"Psy gończe" Jørn Lier Horst

Natalia 3e 2018-01-15
William Wisting zostaje zawieszony w pracy w związku z podejrzeniem o sfabrykowanie dowodów w głośnej sprawie zabójstwa Cecilli Linde. Rozpoczyna własne śledztwo. Wykrada stare akta i postanawia przejrzeć je jeszcze raz tylko "innymi oczami", jest teraz bardziej doświadczony. Ma nadzieję, że znajdzie coś, co ominęli siedemnaście lat temu. Zawsze może liczyć na pomoc swojej córki, Line. Ona jednak również pracuje nad pewną sprawą. W tym samym czasie zostaje porwana kolejna młoda kobieta, a zabójca Cecilli wychodzi na wolność. W dodatku policjant otrzymuje pomoc z zupełnie nieoczekiwanej strony. Czy morderstwo młodej kobiety siedemnaście lat temu może mieć coś wspólnego z zabójstwem mężczyzny w czasie teraźniejszym? Czy sprawiedliwości stanie się zadość?
Główny bohater zdaje sobie sprawę z tego jak często śledczy są subiektywni, chcą znaleźć drogę na skróty. Uświadamia sobie ile śladów zaniedbali, zbierając dowody przeciwko Rudolfa Haglunda. Poza tym dowiadujemy się jak duże znaczenie mają media. Potrafią "zabić" śledztwo, a nawet i poszukiwanego.

Książka jest lekko napisana pomimo różnych wątków psychologicznych. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Jest w niej wiele zaskakujących wydarzeń i zwrotów akcji. Aż do złapania przestępcy trudno się domyślić kim on jest.
Jørn prowadzi świetnie narracją. Postacie są ciekawie stworzone. Jest on zdecydowanie jednym z najlepszych autorów kryminałów skandynawskich.
Wpisy: 11 - 20 z 340
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>
W polu "Nazwisko" możecie wpisać swój nick. W "temat" wpiszczie nazwę książkia w kometarzach dlaczego warto ją przeczytać.