Oto jak wielka jest siła słowa: tam gdzie go zabraknie, znika świat (Olga Tokarczuk)

Odwiedź także 

 

NAsz e-mail

  • p.dalej@o2.pl

 

Czytamy i polecamy

"Pianista" Władysław Szpilman

Aleksandra IE 2018-06-10
Książka "Pianista" Władysława Szpilmana ukazuje nam obraz drugiej wojny światowej. Autor opisuje swoje wspomnienia, podczas których walczy o życie w okupowanej Warszawie.

Dallas '63 - Stephen King

Damian 1E 2018-06-06
Powieść „Dallas ’63” jest to literatura fantastyczna, opowiadająca o podróży w czasie. Główny bohater, korzystając tajemniczego portalu, przenosi się do roku 1958 i podejmuje próbę powstrzymania zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy'ego.

''Medaliony'' Zofia Nałkowska

Maja 1E 2018-06-06
''Medaliony'' to literatura przedstawiająca życie ludzi w okresie II Wojny Światowej. Historie w niej zawarte mogą wydawać się przerażające natomiast niezwykle ciekawe. Uważam, że przeczytanie tej książki jest idealnym sposobem na zrozumienie, czym dla ludzi jest wojna i jak bolesne są jej skutki.

Re:''Medaliony'' Zofia Nałkowska

Kamila T IE 2018-06-11
Dopóty nie przeczytałam tej książki nie zdawałam sobie sprawy z tego z jakimi przerażającymi problemami borykali się ludzie w czasie wojny w życiu codziennym. Utrata wszystkiego w jeden dzień... Coś strasznego. Nie mogę pogodzić się z tym jak drugi człowiek mógł zgotować takie piekło drugiemu człowiekowi na ziemi.

,,Medaliony" Zofia Nałkowska

Bartłomiej 1E 2018-06-04
Książka opisuje historię ludzi podczas ll wojny światowej. Podczas czytania książki, dreszcze przechodzą po ciele. To co autorka opowiada naprawdę wzrusza i daje współczucie ofiarom Niektórym bohaterom ciężko jest opowiadać te koszmary a nie którzy już do tego przywykli.

,, Mury Hebronu'' Andrzej Stasiuk

Bartłomiej 1E 2018-05-22
Książka opisuje życie więźnia w więzieniu i po za. Pokazuje okrutną rzeczywistość tego co dzieje się za murami. Tam nie gwałci się tylko innych współwięźniów. Próby wydobycia informacji , gdzie przesłuchiwany który wszedł jest wynoszony. ,,Klawisz'' czerpię radość że w celi aresztowany policjant jest bity do wstrząsu mózgu.
Książkę polecam, choć na początku wydaje się nudna, ale opowieść jednej nocy to zmienia.

Trzynasta noc

Monika_1e 2018-05-21
"Trzynasta noc" pierwszy tom z cyklu "Gildia Błaznów", jest kontynuacją opowieści Szekspira napisaną przez Alana Gordona. To niezwykle zabawna historia przedstawiana przez urodzonego gawędziarza, pełna urokliwego szaleństwa i humoru. Feste, drugoplanowy bohater w "Wieczorze Trzech Króli", wprowadza nas w świat błaznów, bardów i kuglarzy. Tworzą oni organizację, która zza kulis pociąga za sznurki polityki w średniowiecznej Europie. W świecie, którym rządzą intrygi, Feste ma do rozwiązania zagadkę kryminalną dotyczącą jego przyjaciela z przeszłości.

Ignacy Karpowicz "Sońka"

Iza 1E 2018-05-20
O Sońce nie da się zapomnieć. Jej dramatyczne przeżycia utkwiły głęboko w mojej pamięci. Autor opowiedział historię miłości w czasach, gdzie każdy przeżyty dzień był cudem. To opowieść o potrzebie bycia kochanym i okrutnym losie, który potrafi przewrócić życie do góry nogami. Jest to historia kobiety obok, której nie da się przejść obojętnie.
Polecam przeczytać, bo naprawdę warto.

Jan Guillou ,,Zło"

Klaudia 1E 2018-05-20
Książka przedstawia historię czternastoletniego Erika, nad którym znęca się ojciec. Opisane są etapy masakry, przez jakie musiał przechodzić. Nie jest on zwykłym chłopcem, wyróżnia go nadzwyczajna inteligencja, umiejętności i wytrzymałość. Książka o walce i dorastaniu, realistyczna i okrutna, niezwykle wciągająca i warta każdej spędzonej przy niej chwili.

Nick Vujicic "Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!"

Sandra 1E 2018-05-17
"Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!" to niezwykła książką, w której autor opowiada o swoim życiu, gdzie cierpi na chorobę zwaną "fokomelia"- objawia się ona brakiem kończyn. Bohater wielokrotnie zmagał się ze swoimi słabościami, ale dzięki silnej woli przezwyciężył myśli samobójcze oraz próby poddania się. Książkę polecam szczególnie tym, którzy szukają motywacji, pomocy w odnalezieniu życiowego celu. Naprawdę warto przeczytać.
Wpisy: 11 - 20 z 343
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>
W polu "Nazwisko" możecie wpisać swój nick. W "temat" wpiszczie nazwę książkia w kometarzach dlaczego warto ją przeczytać.